Powłoki ceramiczne chronią lakier samochodowy przed uszkodzeniami

Dla wielu kierowców nie ma nic lepszego niż prowadzenie nieskazitelnego pojazdu. Zbliżając się do samochodu, widzisz, jak lśni w słońcu i nie możesz się doczekać, aż usiądziesz za kierownicą.

Jazda po mieście tak idealnie czystym pojazdem da każdemu kierowcy niesamowitą satysfakcję i radość. Oczywiście czas odbija się na wszystkich pojazdach, a kierowcy muszą podjąć niezbędne kroki, aby zapobiec poważnym i trwałym uszkodzeniom lakieru. To jeden z powodów, dla których tak wielu właścicieli pojazdów wybiera nałożenie powłoki ceramicznej na swój samochód.

Powłoka ceramiczna to płynny polimer nakładany ręcznie na zewnętrzną część samochodu. Powłoka połączy się chemicznie z farbą na pojeździe, tworząc dodatkową warstwę ochronną. Taka powłoka tworzy półtrwałe lub trwałe połączenie z lakierem, co oznacza, że nie wykruszy się ani nie zmyje. W przeciwieństwie do wosku i pasty nie wymaga ponownego nakładania co kilka miesięcy. To świetna wiadomość, jeśli chodzi o harmonogram przeglądów i zabiegów konserwacyjnych auta.

Jak sama nazwa wskazuje, powłoka ceramiczna dodaje kolejną warstwę ochronną do zewnętrznej części pojazdu i pomaga utrzymać wygląd samochodu jak nowy bez zbytniej konserwacji. Nadmierna i regularna ekspozycja na słońce powoduje utlenianie lakieru samochodowego. To sprawia, że farba wydaje się matowa, szorstka i wyblakła.

Wyblakła farba może sprawić, że każdy samochód będzie wyglądał na starszy niż jest w rzeczywistości i może mieć poważny wpływ na zmniejszenie wartości pojazdu. Dodając powłoki ceramiczne, chronisz lakier przed promieniami słonecznymi, co zmniejsza utlenianie, a tym samym blaknięcie, a Twoje auto znacznie dłużej zachowa swój piękny kolor i blask. Plamy chemiczne mogą wystąpić z powodu kwaśnych zanieczyszczeń występujących naturalnie w naszym środowisku, a także chemikaliów, które niekoniecznie są naturalne. Ceramiczna ochrona zapobiega wiązaniu się wielu ostrych zanieczyszczeń z lakierem pojazdu, a tym samym zapobiega uszkodzeniom. Wystarczy po prostu regularnie myć i polerować auto, aby lakier zawsze dobrze wyglądał i był odporny na uszkodzenia.